UDÁLOSTI NA ZEMSKÉ CESTĚ

aktuality a zajímavosti

Velká soutěž na Zemské cestě!

Po ukončení další etapy obnovy Zemské cesty pro vás připravujeme velkou soutěž o zajímavé ceny. Pokud navštívíte v roce 2023 všechny hrady a zámky na Zemské cestě, dostanete se do slosování o rytířský meč, brož a originální stříbrnou českou a rakouskou středověkou minci. Na kterémkoliv místě cesty obdržíte v případě zájmu brožuru s popisem hradů i zámků a vaším úkolem bude přidat ke každému hradu otisk příslušného razítka. Vyplněnou brožuru můžete odevzdat rovněž na kterémkoliv místě Zemské cesty. Slosování proběhne na podzimní akci na hradě Prandegg, o termínu budete informováni a také se dozvíte všechny další podrobnosti!


Od hradu ke hradu putujem, zpíváme a holky muchlujem

V roce 2024 se uskuteční mnoho let připravované velké putování z Rakouska do Čech! Základem výpravy budou historicky odění muži i ženy s koňským doprovodem, hudební soubor a divadlo v českém i německém jazyce. Od hradu ke hradu mohou putovat i zájemci z řad veřejnosti, kteří doprovodí poutníky třeba jen po část cesty. Na každém vybraném hradě bude pro návštěvníky připraveno divadelní nebo hudební vystoupení, a ráno půjde karavana zase dál až do svého cíle v Českém království! Přidejte se i vy!

Jsme součástí mezinárodní Zemské cesty

vydejte se s námi na putování po dávné obchodní stezce…

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

4 weeks ago

HRADY NA MALŠI
Od soboty 25. do pondělí 28. září budeme pro Vás na Pořešíně vždycky od 10 do 18 hodin! Každý den ve dvě hodiny odpoledne Vás provedeme po podhradí a tentokrát mimořádně i po nejbližším okolí hradu, kde Vás seznámíme s průběhem původních středověkých cest a brodem pod hradem. Klasické menu doplní hradní česnečka a Žumberská 14°. ... See MoreSee Less
View on Facebook