TVRZ TICHÁ

KUDY NA TVRZ

Tvrz Tichá se nachází jihovýchodně od obce Dolní Dvořiště, která je zároveň hraničním přechodem do Rakouska. Je rozložena na břehu rybníka Hláska.

  • 4 km jihovýchodně od Dolního Dvořiště

AUTEM:
Po odbočení z komunikace č.1/3 (E55) za obcí Nažidla na Dolní Dvořiště a dál na Rychnov nad Malší. Zde odbočíte doprava na Svatý Kámen, odkud pokračujte až do vsi Tichá. Z odbočky na E55 je cesta značena pomocí hnědého dopravního značení, které se používá pro turistické cíle.

NA KOLE:
Po červené turistické stezce z Dolního Dvořiště se na Tichou dostanete po zdolání asi 4km. Stezka je sjízdná i pro cyklisty, ostatně cyklistických tras je v okolí tvrze nepočítaně. Kolem tvrze vede také cyklostezka č. 1018 a značení 215 km dlouhé Zemské cesty, která vede od Dunaje do Českých Budějovic kolem 17 českých a rakouských hradů.

GPS souřadnice: 48.6396708N, 14.5240611E

Online trasa na mapy.cz

Jsme součástí mezinárodní Zemské cesty

vydejte se s námi na putování po dávné obchodní stezce…

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

4 weeks ago

HRADY NA MALŠI
Od soboty 25. do pondělí 28. září budeme pro Vás na Pořešíně vždycky od 10 do 18 hodin! Každý den ve dvě hodiny odpoledne Vás provedeme po podhradí a tentokrát mimořádně i po nejbližším okolí hradu, kde Vás seznámíme s průběhem původních středověkých cest a brodem pod hradem. Klasické menu doplní hradní česnečka a Žumberská 14°. ... See MoreSee Less
View on Facebook