1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

HRAD POŘEŠÍN

HRY A ZÁBAVA

Obrázkový hrad

Na hradě a v podhradí se můžete procházet třeba celý den. Průvodcem vám budou velkoplošné obrázky ze všech nádvoří a budov hradu. Obrázky jsou nejlepším průvodcem pro děti i dospělé, každý si z nich vezme to svoje. Pro rodiče však máme navíc v předpolí hradu přichystané informační panely o tom, jak se na hradě žilo, o hradním podzemí a právu útrpném neboli mučení. Středověk totiž nebyla žádná procházka růžovým sadem!

Chůdy pro každého

Na hradě máme sadu chůd k vyzkoušení. Taťkové si mohou vyzkoušet, jestli to nezapomněli a děti zase, jestli je to taťkové dokážou naučit!

Soutěž o pořešínský poklad v Hradním muzeu, pokud už jste na hradě! 

V hradním muzeu je pro vás připravena poznávací soutěž, kterou každoročně obměňujeme. Soutěžní lístek si vyzvedněte na pokladně hradu. V jedné z vitrin je umístěno 12 archeologických nálezů, které máte za úkol poznat. Pokud vyberete správnou číselnou kombinaci, můžete otevřít hradní pokladnu. V ní na vás čeká…

Hradní váha  

Nepřejedl jsem se dnes? Jsem v kondici? To se dozvíte, pokud dorazíte na Pořešín! Pomocí váhy zjistíte, kolik kilo vám chybí do vyzbrojeného jezdce nebo do plné bečky piva!

Hradní kvíz o tajemství v truhlici purkrabího hradu

Připravili jsme pro vás 10 otázek, na které existuje číselná odpověď. Součet všech odpovědí vám dá konečné číslo, které si zapamatujte. Při návštěvě Pořešína zkuste toto číslo nastavit na zámku k truhličce, která je umístěna u vchodu do muzea. Pokud jste odpověděli správně, truhlička se otevře.

V ní je pro vás připravené překvapení!

Vyplňte kvíz

Jsme součástí mezinárodní Zemské cesty

vydejte se s námi na putování po dávné obchodní stezce…

SLEDUJTE NÁS NA FACEBOOKU

4 weeks ago

HRADY NA MALŠI
Od soboty 25. do pondělí 28. září budeme pro Vás na Pořešíně vždycky od 10 do 18 hodin! Každý den ve dvě hodiny odpoledne Vás provedeme po podhradí a tentokrát mimořádně i po nejbližším okolí hradu, kde Vás seznámíme s průběhem původních středověkých cest a brodem pod hradem. Klasické menu doplní hradní česnečka a Žumberská 14°. ... See MoreSee Less
View on Facebook